top
رفتار جنسی با کودک چگونه باشد؟

رفتار جنسی با کودک چگونه باشد؟

کارگروه تربیتی پرتال جامع کودک و خانواده : برای پیشگیری از بلوغ زود رس و تحریکات جنسی فرزندانمان در سنین پایین، باید محیط خانه را پاک نگه داریم و با درایت ، نکاتی را درباب مسائل زناشویی و معاشرت با دیگران و فرزندانمان رعایت کنیم.

رفتار جنسی با کودک چگونه باشد؟

وظیفه ی خطیر والدین و پرهیز از افراط و تفریط

برای پیشگیری از بلوغ زود رس و تحریکات جنسی فرزندانمان در سنین پایین، باید محیط خانه را پاک نگه داریم و با درایت ، نکاتی را درباب مسائل زناشویی و معاشرت با دیگران و فرزندانمان رعایت کنیم.

البته برخی از والدین ، تربیت صحیح جنسی را جدی نمی گیرند ، چنان که مدیر مدرسه ای در کیف دانش آموزی مجله مبتذل جنسی یافته بود. وقتی به پدر او خبر داده بودند ، او به جای توبیخ فرزند و اعتراف به اشتباهش گفته بود: « خودم این مجله را برای فرزندم تهیه می کنم ، چرا از او گرفته اید؟! او بالاخره با این مسائل آشنا میش ود و باید بداند؛ پس چه بهتر که از همین الان بیاموزد و یاد بگیرد. الان عصر ارتباطات است و بچه ها باید این امور ا بفهمند و جواب سوالات خود را پیدا کنند!» به راستی این پدر بی منطق چه استدلال اشتباهی را برای کار خطای خود به کار می گیرد، به طور یقین دلایلی که او برای فساد کشیدن جوانش آورده است ، از نظر هیچ اندیشمند منصفی مورد تایید نیست.

چنانکه بیان شد کودک از همان سنین طفولیت ، از حس کنجکاوی برخوردار بوده و زمینه درک مسائل جنسی را داراست ، اما نباید شرایط را برای بلوغ زودرس او فراهم کنیم ، چراکه دچار پریشانی افکار و اختلالات رفتاری در دوران بلوغ شده و با معاشرت های ناصحیح و نامشروع ، هر روز به دنبال کسب لذت جنسی خواهد بود که در این صورت ، زندگی او و خانواده اش ، دچار فروپاشی اخلاقی می شود و فرزندان را با مشکلات بسیار مواجه میکند و آنان را از رشد و ترقی علمی و شغلی باز می دارد.

امروزه یکی از دلایل عمده طلاق نارضایتی زن یا شوهر درخصوص ناتوانی جنسی و سرد مزاجی یکی از طرفین می باشد. البته در بخی موارد هم فرد در عین حال که بازن سرد مزاج یا شوهر ناتوانش زندگی می کند ، در خارج از چهارچوب خانواده نیز ارتباط نامشروع برقرار می سازد.

درکنار همه ی این عوامل ، نوع نگاه خانواده ها به مسائل بسیار مهم است . اگر پدری استفاده از مجله سکس را افتخار می داند ، باید نگاه او را عوض کرد . در غیر این صورت ، اگر جلوی سی دی های مبتذل را هم بگیریم ، او ماهواره می خرد. چنانچه دیش ماهواره ها را از پشت بام ها جمع کنیم ، ماهواره های کرکره ای تهیه می کند. کسی هم که ماهواره نداشته باشد ، از همسایه اش یک انشعاب می گیرد و این داستان همچنان ادامه خواهد داشت ، مگر اینکه پدر خانواده ، قبح این مسائل را دریابد و بداند که اینها برای سلامت روحی فرزند او مضر است.

 مرتبه
مرتبه
نظر و تجربه خود را برای دیگران ثبت کنید

تبلیغات ویژه

تجربه مادرانه
شما میتوانید در مورد موضوع زیر بحث و تبادل نظر کنید و در قسمت نظرات تجربه خود را با مادران در میان بگذارید :
موضوع انتخاب شده :
جدا کردن اتاق فرزندان
تجربه خودرا بنویسید
تبلیغات