top
اضطراب کودکان را در نقاشی هایشان ببینید

اضطراب کودکان را در نقاشی هایشان ببینید

کارگروه تربیتی پرتال جامع و تخصصی کودک، مهدکودک و خانواده: نقاشی درمانی یکی از رویکردهای هنر درمانی است و از تکنیک هنری برای برطرف شدن مشکل بیمار که روانشناختی، حرکتی ، هیجانی و عاطفی است استفاده می شود

اضطراب کودکان را در نقاشی هایشان ببینید


این متخصص آموزش کودکان استثنایی افزود: کودکانی که نمی تواند مشکلات خود را در قالب کلامی منتقل کنند می توانند از طریق کشیدن نقاشی تصور خود را از محیط پیرامون به ما انعکاس دهند.
مقدم خاطرنشان کرد: آنچه که در فکر و تخیل و ضمیر ناخودآگاه کودک است با نقاشی بروز پیدا می کند و متخصصانه می توانند آن را تجزیه و تحلیل کنند.
وی با اشاره به مراحل نقاشی در کودکان گفت: کودک ابتدا با خط خطی کردن روی کاغذ و سپس با کشیدن اشکال ساده و ترکیب کردن این اشکال و در انتها تصاویر خانه، آدمک و درخت نقاشی می کند.
این متخصص آموزش کودکان استثنایی تاکید کرد: در واقع نقاشی با تاثیری که روی لیمبیک که مرکزدرک و احساسات است می گذارد روحیه کودک را نشان می دهد و می توان راهکارهایی برای خوشحالی یا رنج کودک را پیا کرد.
مقدم در ارتباط با نقاشی کودکانی که اضطراب دارند اظهار کرد: کودکی اضطراب دارد از رنگ های تیره استفاده می کند و معمولاً در حاشیه کاغذ و پررنگ یا کم رنگ نقاشی می کند.
وی افزود: با بررسی نقاشی کودکان به تعارضات کودک در ارتباط با خانواده و محیط آموزشی پی ببریم که کودک در نقاشی احساس درونی خود را به راحتی با ما درمیان می گذارد.
این متخصص آموزش کودکان استثنایی اظهار کرد: اگر کودک شما مضطرب است بگذارید نقاشی بکشد که این احساس رهایی از تنش را به کودک می دهد و با توجه به اثرات درمانی نقاشی می توان از آن در کنار توان بخشی کودکان استفاده کرد.مرتبه
مرتبه
نظر و تجربه خود را برای دیگران ثبت کنید

تبلیغات ویژه

تجربه مادرانه
شما میتوانید در مورد موضوع زیر بحث و تبادل نظر کنید و در قسمت نظرات تجربه خود را با مادران در میان بگذارید :
موضوع انتخاب شده :
جدا کردن اتاق فرزندان
تجربه خودرا بنویسید
تبلیغات